poniedziałek, 25 lipca 2011

Krótkie podsumowanie

Numbers Numbers

W dzisiejszym wpisie postaram się podsumować ponad miesięczną działalność mojego bloga. Mam nadzieję, że będzie to początek serii podsumowań które będą się pojawiać tu co jakiś czas. Podsumowania te pozwolą porównać jak rozwija się blog na przestrzeni kilku miesięcy, i może zachęcą innych do założenia własnych internetowych notatników w celu dokumentowania swoich podróży :)


Ogólnie

Podsumowanie to obejmuje okres czasu od założenia tego bloga 8 czerwca 2011 roku gdy napisałem pierwszy post do dnia napisania tego wpisu tj. 25 lipca 2011 roku. Przez ten czas napisałem 9 postów, pod którymi znalazło się 28 komentarzy. Od początku działalności blog zanotował 20915 wyświetleń w większości spowodowanych pojawieniem się linka do mojego bloga w serwisie wykop.pl. Najczęściej czytanym artykułem był: Relacja z podróży Polskim Busem który odwiedzony został 19433 razy.

Blog najczęściej odwiedzany był z terytorium Polski ( aż 18919 razy ) co chyba nie powinno dziwić. Na drugim miejscu znajduje się Wielka Brytania ( 460 razy ) a na trzecim Niemcy ( 227 razy ). Ponad połowa z odwiedzających korzystała z przeglądarki Firefox ( 52% ), i z systemu operacyjnego Windows ( 88% ).

Zarobki

Od początku istnienia na blogu wyświetlane były reklamy adsense które przyniosły zysk w wysokości 5,01 EUR, co jak widać stanowi fajny sposób na dorobienie do kieszonkowego, i pozwala myśleć o tym, że kiedyś za te uzbierane pieniążki będę mógł gdzieś sobie wyjechać :) Poza reklamą kontekstową, na blogu zainstalowany jest również widget reklam AdTaily, jednak zyski są do tej pory małe, by o nich cokolwiek wspominać. To samo ma się w przypadku reklam CpmProfit, które jednak nie są zbyt inwazyjne ( znajdują się na samym dole strony ) i nie wymagają kliknięć ( pieniądze dostaje się za wyświetlenia ), tak więc nie będę się ich póki co pozbywał.

Zachęcam do zakładania własnych blogów o podróżach ( i nie tylko! ) i dzielenia się linkami w komentarzach. Pozdrawiam :)

3 komentarze:

 1. Hej hej! Bardzo spodobał mi się Twój blog, życzę Ci powodzenia w podróżach! Ja mam trochę większe cele, bo chciałabym zwiedzić cały świat ;) Muszę Ci podziękować, bo zachęciłeś mnie do założenia bloga i opisania moich podróży. :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. No proszę, co za zbieg okoliczności. :D I jak Ci się prawo podoba? Jesteś członkiem ELSA? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ajj, no to życzę powodzenia. :) Ale widzę, że i tak planujesz wyjazd na koniec sierpnia zaraz przed sesją poprawkową. :D
  Ja się specjalnie bardzo starałam, żeby wszystko zaliczyć w czerwcu i żeby nic nie popsuło moich wakacyjnych planów. ;)
  A do ELSA serdecznie zapraszam! Nie wiem jak u Was, ale w naszej grupie lokalnej 2 razy do roku organizujemy wyjazdy na Study Visit do różnych krajów europejskich. :)

  OdpowiedzUsuń